زیبایی و آرایش

ایده های دست ساز برای مرتب کردن لوازم آرایشی

ایده های دست ساز

اگر شلوغی اتاقتان و لوازم خرده ریزه شما را هم کلافه کرده است پیشنهاد می کنیم ایده های دست ساز برای مرتب کردن لوازم آرایشی را از دست ندهید زیرا می توانید به سادگی و با کمترین هزینه به اتاق خود سر و سامان دهید و تمامی لوازم آرایش ها و یا سایر لوازم خود را مرتب کنید .

مطمئنن انواع لوازم آرایش ها و ست های آرایشی یکی از چیزهایی است که خانم ها علاقه ی بسیاری را به آن ها دارند اما جمع و جور کردن لوازم آرایشی ریز و درشت بعد از هربار استفاده کمی سخت است و ممکن است شما آن ها را بر روی میز خود رها کنید یا اینکه همه را در یک کیف بریزید و دوباره برای استفاده ناچار شوید کل کیف را خالی کنید .

ما در این مقاله می خواهیم به شما ایده های دست ساز و کم هزینه ایی را نشان دهیم که شما می توانید به سادگی در خانه تهیه کنید و به تمامی لوازم آرایشی و حتی سایر لوازم ریزه پیزه خود سرو سامان دهید .

 

ایده های دست ساز برای مرتب کردن لوازم آرایشی

1

……………………….ساخت جای لوازم آرایشیلوازم آرایشی

ایده های دست ساز با لوازم بازیافتی

 

یکی از ساده ترین ایده های دست سازی که می تواند اتاق شما را مرتب نگه دارد استفاده از چند رول دستمال کاغذی خالی شده است که کافی است دور آن ها را با انواع کاغذ رنگی ها و یا پارچه های مختلف بپوشانید و سپس همه ی آن ها را بر روی یک سطح صاف با چسب بجسبانید .

اگر در ساخت این وسیله کمی سلیقه به خرج دهید به عنوان یک دکور هم بر روی میز شما قرار میگیرد .

2 –

ایده های دست ساز لوازم آرایشی

مرتب کردن لوازم آرایشی با ایده های دست ساز

 

نامرتب بودن این وسایل خرده ریزه می توانید به طور کامل روی میز شما را اشغال کند و نامرتب نشان دهد بنابراین می توانید با استفاده از یک جعبه خالی مانند جعبه کفش این وسیله کاربردی را برای لوازم آرایشی های خود تهیه کنید .

فقط کافی است داخل آن را با کارتن های ظریف تر تقسیم بندی کنید و سایز لوازم خود دراورید . این ایده برای لاک های شما می تواند بسیار مناسب باشد البته که حواستان باشد بهتر است بعد از استفاده در همان لحظه هر وسیله را در سر جای خود قرار دهید تا نظم وسایل شما همیشه برقرار باشد و پیدا کردن هر وسیله آسان تر باش.

3 –

ایده های دست ساز با قوطی خالی

ایده های دست ساز ساده

برای ساخت این وسیله کافی است شما تنها یک اسپری رنگ داشته باشید و قوطی های خالی را بر روی یک سطح بچسبانید و سپس همه ی آن ها را رنگ کنید البته در صورتیکه به اسپری رنگ دسترسی نداشتید می توانید از همان پارچه یا کاغذ رنگی استفاده کنید .

به جای قوطی می توانید از انواع شیشه های خالی هم استفاده کنید که البته وزن آن کمی سنگین تر می شود . این وسیله را می توانید به دیوار اتاق خود نزدیک به آینه نیز بزنید تا دست و پای شما را نگیرد .

4 –

ایده های دست ساز با لوازم بازیافتی

       ایده های دست ساز برای مرتب کردن لوازم

اگر دوست ندارید روی میز خود را شلوغ کنید کافی است یکی از کشوهای میز خود را به لوازم خود اختصاص دهید ولی داخل آن را دسته بندی کنید .

اگر بخواهید تمامی لوازم آرایشی خود را در یک کشو بریزید نمی توانید در موقع نیاز به راحتی وسیله خود را پیدا کنید پس بهتر است با چند کارتن خالی داخل کشو را تقسیم بندی کنید و برای هر نوع از لوازم خود یک بخش را اختصاص دهید .

اگر نمی خواهید با کارتن این کار را انجام دهید می توانید به دنبال تقسیم کننده های آماده در بازار باشید .

5 –

نظم دهی لوازم ارایشی

ایده هایی برای جای لوازم آرایشی

با یک تیر دو نشون بزنید .

می توانید با ساخت این وسیله راحت که از چند قوطی خالی و یک تکه چوب تهیه شده است هم یک فضا برای جمع و جور کردن لوازم آرایشی های خود داشته باشید و هم می توانید بدلیجات خود را سروسامان دهید و مرتب کنید .

شما می توانید تعداد شیشه ها را بیشتر کنید و یا به صورت کوچکتر و بزرگتر قرار دهید و اگر دوست ندارید داخل آن دیده شوید می توانید روی آن را اسپری بزنید و یا با یک کاغذ رنگی بپوشانید .

6 –

….

نظم دهی با ایده های دست ساز برای لوازم آرایشی

 

اگر می خواهید جای لوازم آرایشی خود را کمی شیک تر کنید می توانید دور انواع شیشه ، قوطی و یا کارتن های خالی را با مروارید ها ، سنگ ها و نگین ها تزیین کنید. اگر لباس های قدیمی دارید که از آن استفاده نمی کنید می تونید از خرج کارهای روی لباستان برای تزیین این وسایل استفاده کنید و یک دکوری شیک تر هم داشته باشید .

ایده های دست ساز برای مرتب کردن لوازم آرایشی

جمع و جور کردن لوازم آرایشی های شما علاوه بر اینکه باعث نظم دهی به اتاق و میز شما می شود می تواند باعث رعایت بهداشت در وسایل شما شود .بهتر است این نکته را در نظر داشته باشید که براش های آرایشی می توانید منبع آلودگی باشند و این آلودگی بر روی پوست شما باعث ایجاد جوش و لکه های پوستی می شود بنابراین بهتر است در رعایت نظافت براش های خود دقت کنید .

این مقاله را نیز مطالعه کنید   انواع برس های آرایشی و کاربرد آن ها

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *